Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z krawiectwem, stają przed wieloma wyborami. Muszą poznać produkty, z których mogą korzystać, aby wiedzieć, w jaki sposób dobierać je do aktualnych potrzeb. Mowa tutaj przede wszystkim o tkaninach, które są podstawą stworzenia udanego projektu. Jakie tkaniny wybrać do szycia dresów, a jakie do szycia sukienek? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co jest najważniejsze i na co zwracać uwagę, kupując tkaniny.

Czym się różnią tkaniny od dzianin i kiedy wybierać syntetyczne, a kiedy naturalne?

Jedną z ważniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, odwiedzając sklep z materiałami, jest ta, czy w ofercie znajdują się tkaniny, czy może dzianiny. Należy pamiętać, że różnią się od siebie przede wszystkim tym, że dzianiny najczęściej powstają z jednego rodzaju nitki, natomiast tkaniny z dwóch, czyli osnowy i wątku, które pozwalają otrzymać pożądany kształt niewielkim nakładem pracy, ponieważ wyróżniają się stosunkowo słabą rozciągliwością. Kolejną rzeczą, na którą zwracamy uwagę podczas szycia sukienek w naszej warszawskiej szwalni, jest to, czy tkanina jest syntetyczna, czy może naturalna.

W tym przypadku trzeba zastanowić się, do czego będzie przeznaczona gotowa rzecz i jakie oczekiwania będzie miał użytkownik. Jeśli chodzi o włókna naturalne, to warto na nie stawiać przede wszystkim wtedy, gdy najważniejszy jest komfort. Mogą to być na przykład materiały z bawełny albo lnu. Należy jednak pamiętać, że szybciej się gniotą, co może być problematyczne podczas noszenia koszuli czy sukienki. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na domieszki włókien syntetycznych, ponieważ dzięki temu gotowy produkt jest bardziej ustabilizowany, a co za tym idzie – odporniejszy na zabrudzenia.

Jakie tkaniny do jakich produktów?

Widząc, jakie elementy będą wykonywane z wybranych tkanin i mają przygotowane szablony krawieckie, można udać się do sklepu, celem wyboru odpowiednich produktów. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z szyciem, zwykle podejmują następujące decyzje:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *